Prezentacje 2016

 

Punktacja:

Forma (F) 0-100%

Metoda (M) 0-100%

Treść (T) 0-100%

Punktacja podawana jest w kolejności: F; M; T


 

Oceny końcowe:

50-54% dostateczny

55-59% dostateczny plus

60-69% dobry

70-79% dobry plus

80-100% bardzo dobry


Grupy:

8 czerwca

 

Reklama: Dresscode

Metryczka: jest

F: 72

M: 40

T: 30

Punkty: 47,33

Silne strony: Ładna współpraca między prezentującymi; dobra wiedza filmowa z próbą opisu; wkład własny w przygotowanie prezentacji (media, wywiad); wywiad dziennikarski lecz dobrze wykorzystany.

Słabe strony: Brak związku z zajęciami; brak wykorzystania wiedzy z nauk organizacji i zarządzania; brak problematyzacji; mocno uproszczone i jednostronne (biznesowe) podejście; normatywnośc i winietkowość; bardzo uproszczona definicja przedmiotu, niezgodna z wiedzą w ramach przedmiotu; hasłowość; przykłady filmowe niezinterpretowane, bez podania związku z tematem; jaka reprezentatywność ankiety?; absolutnie błędne metodologicznie wyciąganie procentów gdy n jest mniejsze niż 100!; co miała wnieść ankieta?; brak dyskusji; podsumowanie banalne

Raport: dobry i odnoszący sie do ważnych punktów krytycznych w recenzji, + 12 pkt

Razem: 59.33 (Dobry minus)


Nowe Media: Zabłocie

Metryczka: jest

Możliwość poprawy na 4 minus do czwórki: dostarczcie mi, proszę, Waszą autorską analizę SWOT Zabłocia wraz z propozycją niebalnalnej, kulturowej strategii. Skonsultuję Waszą propozycję z panem mgrem Michałem Pałaszem.

Jeśli decydujecie się na taką poprawę, proszę o kontakt

F: 68

M: 50

T: 58

Punkty: 58,67 (Dostateczny plus)

Silne strony: Dobry dobór mediów; ciekawy przypadek; próba kontekstualizacji i nawiązania do własnych doświadczeń; próba problematyzacji; wiedza z dziedziny strategii organizacji wykorzystana w pewnym stopniu o interpretacji przykładu; pewien wkład własny (wywiady)

Słabe strony: Związek z podanym tematem (przestrzeń) luźny, właściwie całkiem niewykorzystana wiedza z tematu; prezentacja liniowa, czytanie, nie zawsze przygotowane; dość powierzchowne winietki   ; częste uproszczenia; próby interpretacji nie zawsze trafione; wywiad dziennikarski  

 


 

Managers: Muzeum Sztuki Erotycznej

Metryczka: jest

Możliwość poprawy na 5 minus do piątki: pisemny raport z badań z wyraźnymi nawiązaniami do tematu (zarządzanie na rynku doznań) i porządną interpertacja materiału.

Jeśli decydujecie się na taką poprawę, proszę o kontakt

F: 86

M: 72

T: 74

Punkty: 77,33

Ocena: Dobry plus

                                                     

Silne strony: Ciekawy przypadek w kontekście wybranego tematu; różne media; wkład własny (wywiady, analiza tekstu); dobry kontakt z salą; dynamiczna prezentacja; dużo materiału; próba podsumowania i wnioskowania.

Słabe strony: Niewykorzystanie przypadku w kontekście tematu; niedointerpretowanie materiału; niewykorzystanie części materiału (wywiady w centrum handlowym); nie zawsze związek między elementami materiału jasny (brak powiązań i analiz)

 


15 czerwca

MMM: Technologia a wellness

Metryczka: jest

F: 94

M: 84

T: 92

Punkty: 90

Ocena: Bardzo dobry

                                                     

Silne strony: Ładna prezentacja, dobra konwencja; ciekawy temat i problem badawczy; wkład własny (badania empiryczne, mieszane metody); dobre rozumienie tematu; wyraźny związek tematu z wiedzą zarządzania; dobre przykłady; próba kontekstualizacji; dobre wywiady

Słabe strony: Błąd metodologiczny - nie wolno wyciagać procentów, gdy n mniejszy niż 100!; brak reprezentatywności próby; bias doboru; luki interpretacyjne; częściowo niewykorzystany potencjał wyników badań z wiedzą zarządzania

Raport: Dobry


Boss: Zarządzanie wizerunkiem

Metryczka: jest

F: 95

M: 88

T: 93

Punkty: 92

Ocena: Bardzo dobry

                                                     

Silne strony: Nowy materiał; ciekawe ujęcie; nawiązanie do wiedzy zarządzania w przedstawieniu problemu; wkład własny (badania empiryczne - mieszane metody); udana próba argumentacji na podstawie mieszanego materiału dowodowego; powiązanie tematu z inny poddyscyplinami zarządzania (marketing); ładna płynna prezentacja; próba sformułowania tezy; głębszy wymiar reklamy jako moda w zarządzaniu; wywiady z kluczowymi osobami; próba podsumowań; wierszyk

Słabe strony: Brak głębszej problematyzacji; zbyt duża emfaza na aspektach związanych z reklamą jako taką; wywiady dziennikarskie; niewykorzystany potencjał interpretacyjny w zakończeniu

Raport: Dobry


AKD

Metryczka: jest

F: 100

M: 100

T: 100

Punkty: 100

Ocena: Celujący

                                                     

Silne strony: Silne nawiązanie do wiedzy zarządzania; nawiązanie do poprzednich prezentacji; pogłębione badania literaturowe; intensywne poszukiwanie materiału; głęboka kontekstualizacja; zdyscyplinowana i niebanalna interpretacja; płynna, bardzo dynamiczna prezentacja; poczucie humoru; znakomite wykorzystanie czasu; bardzo dobre uzasadnienie tematu i jego ujęcia; dobra naukowa argumentacja; dobre przykłady; wkład własny (badania empiryczne przy pomocy przemyślanej i udanej kompozycji metod badawczych); dobry film; wielopłaszczyznowość; wielowymiarowość; wieloaspektowość; wrażliwość na tereny badawcze; ogromne bogactwo materiału; bardzo dobre cytaty; znakomita i świetnie przygotowana konstrukcja wypowiedzi - zarówno atrakcyjna, jak i naukowa; badanie wnosi ewidentnie nowe treści; niebanalne i uprawnione metodologicznie wnioskowanie; to właściwie jest praca magisterska.

Słabe strony: -

Raport: chętnie bym opublikowała na mojej stronie więc proszę o nadesłanie np. po sesji.


Wyniki egzaminu

 

Drodzy Państwo, napisaliście, ogólnie rzecz biorąc, nieźle ten egzamin. Pytanie o dynamike kulturową było wybierane bardzo rzadko i, niestety, bez sukcesów. Pytanie praktyczne cieszyło się dużą popularnością. Z odpowiedziami na jego część teoretyczną nie zawsze było najlepiej jak by być mogło, choć zdarzały się dobre i bardzo dobre odpowiedzi. Natomiast w częsci praktycznej widać było państwa talent, odwagę myślenia, wiedzę i wyobraźnię. Jest wiele bardzo dobrych odpowiedzi dotyczące tej części, zdarzają się świetne pomysły, co do których można tylko sobie zyczyć, by zostały kiedyś zrealizowane. Oceny za całość obniża często niedopracowana częśc teoretyczna i intuicyjne nawiązywanie do wiedzy w części praktycznej.

Prace sprawdzane były przez kilka osób. Część praktyczna konsultowana była z naszą absolwentnką Ulą Nowak, współorganizatorką i DJ-em pięknego festiwalu Pannonica Folk Festival.

Są także, niestety, oceny niedostateczne. Można umówić się ze mną w Warszawie na 18 lipca (poniedziałek). Jeśli jesteście państwo zaintresowani zdawaniem w Warszawie, proszę o wiadomośc najpóźniej 11 lipca.

Lub: Egzamin w sesji poprawkowej odbędzie się 5  września g. 11.00 s. 2.226. Egzamin pisemny zorganizuje dr hab. Rafał Maciąg.

Obowiązuje ograniczony zasięg materiału, przedstawiony na stronie przedmiotu.

 

Wyniki dostępne są pod tym linkiem, proszę o sprawdzenie, czy wszystko zgadzają się z wynikami w USOSie (które znajdą sie tam wkrótce).

Chciałabym także serdecznie podziękować pani mgr Marcie Połeć, pani mgr Uli Nowak i panu mgr Michałowi Pałaszowi za wszechstronną pomoc i współpracę przy tym egzaminie.

Pomysły na festiwal prawie sie nie powtarzały i jedynie z rzadka polegały na powielaniu modnych obecnie wydarzeń tego rodzaju. Oto kilka spośród państwa najciekawszych i najlepiej przedstawionych propozycji:

Festiwal gminy Trzciana

Tworzenie filmu

festial tolerancji (znakomita praca, świetny pomysł)

Opowieści (piękny, da się zrobić - czekamy!)

Sztuka zmysłowa

Piosenka wędrownicza

Płyty winylowej (super)

Tańca

Patriotyzmu (jako twórczego poczucia więzi z miejscem i ludźmi)

Bohaterów dzieciństwa

Koncerty na wodzie

Autostopowicza

Sherlocka Holmesa (tak, poproszę! :-) )

Pięciu zmysłów

Agorafobii (absolutnie nas Autorka przekonała do tej idei; hm... a może by tak też Festiwal Klaustrofobii?... - jestem klaustrofobiczką)

Labiryntów

Harry'ego Pottera

Festowal Nocy (yes!)

Kultur świata

Odkryj siebie!

Przyjaźni polsko-bałkańskiej (już jest - Pannonica - ale ładnie to pan opisał; tym niemniej proponujemy wybranie się w tym roku na festiwal)

Cyrku-teatru (ten festiwal ma elementy tego pomysłu, polecam)

Serialu Friends

Muzyki etnicznej (jest wiele takich, ale podoba nam się włączenie także elementów duchowych)

Filmowy (festiwale filmowe, podobnie jak muzyczne, wina i piwa, powtarzały się najbardziej wśród państwa propozycji; niektóre były wtórne, ale zdarzały się też śmiałe interpretacje tematu - np. w jeden Auytorka proponuje degucstację potrwa pojawiających się na ekranie)

Cztery strony zmysłów (to jest bomba! czekamy na realizację!)

Wehikuł czasu (propozycja idealna, tylko wdrażać)

Festiwal Kurosawy (super!)

Muzyczny z gwiadzami za pan brat

Powrót do dzieciństwa

Językowy (piękna i potencjalnie działająca propozycja)

Wina z silną tematyzacją (jak powiedziałam, zdarzały się oryginalne pomysły nawet wśród tych mniej odkrywczych)

Fotografii

Animal Festival

Muzyki i kultury PRL (świetne - mam nadzieję, że zostanie zrealizowany)

UJ Festival (extra! do zrobiena nawet zaraz)

Podróż kulinarna

Tańców latynoamerykańskich

Średniowieczny (bardzo nam się podobał opis)

Średniowieczny Raciborz (wybralibyśmy się)

Pięciu stopni poznania (zmysłowego)

Ziemi Ojczystej

Muzyki i technologii w czasie (bardzo dobra, całkowicie realnapropozycja)

Muzycznych uczuć

Patriotyzmu

Sportów zimowych

Bieszczad

Instrumentów charakterystycznych

Opery dla wszystkich

NASA (tak, to jest absolutnie szalony pomysł, ale przekonała nas pani! one small step for (wo)man... )

Kpopu - koreańskiego popu (dobra myśl! ludzie mogą polubić)

Smaki dla dzieci (do wdrożenia choćby jutro)

FanArtu

Kreatywności

Eko-kulinarny

Czech i wszystkiego co czeskie...

 

 

 

Back

Back to index