Projekty zaliczeniowe

 

Kryteria oceny:

1. Przygotowanie mini-badań empirycznych w terenie lub ndobranej zgodnie z regułami próbie według metodologii przedstawianej na wykładzie i zaprezentowanie go na ćwiczeniach.

2. Opracowanie raportu na podstawie badań. Praca powinna być wydrukowana, prac w wersji elektronicznej nie przyjmuję.

3. Ocena końcowa uwzględnia ocenę za prezentację oraz za raport pisemny. Termin ostateczny składania prac pisemnych - ostatnie zajęcia podczas trwania kursu (6.06). Niedotrzymanie terminu oznacza obniżenie oceny.

4. Studenci proszeni są o zapisanie się na termin prezentacji projektu. Obecność podczas prezentacji jest obowiązkowa (nieobecność powoduje brak zaliczenia). W przypadku choroby jednej z osób prezentujących (konieczne jest przedstawienie zaświadczenia lekarskiego), pozostałe osoby z grupy prezentują projekt w imieniu całej grupy (czyli także osoby nieobecnej z powodu choroby). Prezentować pracę mogą też wybrane przez grupę osoby lub osoba, pozostali członkowie grupy mają wówczas obowiązek uczetniczyć jako publiczność. Możliwe formy prezentacji: power-point, opowieść, przedstawienie teatralne, utwór muzyczny skomponowany przez autorów z interpretacją słowną, opowieśc ilustrowana zdjęciami/ rysunkami/ obrazami autorów, lub do uzgodnienia ze mną.

Po prezentacji studenci oddają mi na 1 stronie dane: tytuł projektu, nazwiska autorów, oraz numery indeksu, nazwę kursu, plus metryczkę terenu z danymi: nazwa i kontakt (telefon, adres, ew. email) badanej organizacji i rozmówców, z którymi przeprowadzany był wywiad. Metryczka jest jedynie do mojej wiadomości i będę sprawdzać, czy badania zostały rzeczywiście przeprowadzone. Nie będę rozpowszechniać danych badanych osób i organizacji.

5. Projekty opracowywane (i prezentowane) są w grupach. Wszyscy uczestnicy grupy otrzymują jednakowe oceny, chyba, że prezentowały drastycznie różny poziom zaangażowania.

Projekty konsultowane są podczas trwania kursu - każda grupa ma obowiązek zgłoszenia w odpowiednim terminie tematu badań.

Wszelkie pytania proszę kierować do mnie emailem lub zapraszam na dyżur.

 

Up


1. Możliwe tereny badawcze - do wyboru (proszę wybrać jeden rodzaj) - organizacje (np. szkoła, teatr, przedsiębiortwo usługowe, kawiarnia, zespół muzyczny, etc) lub sytuacje zorganizowane (targowiska, koncerty, festiwale, etc). Nie należy przeprowadzać badań jakościowych we własnej organizacji. Proszę skonsultować wybór terenu ze mną.

2. Należy wybrać jeden teren i zatroszczyć się o dostęp do niego (mozliwość przeprowadzenia badań). Należy wziąć z Dziekanatu zaświadczenie że jest się studentem UJ. W razie potrzeby można także poprosić mnie o napisanie listu polecającego.

3. Wszystkie projekty: co najmniej 5 h badań na osobę. Można pracować wspólnie, można podzielić się zadaniami.

4. Materiały z drugiej ręki i prezentacje typu "winietka reklamowa" nie są dostateczne.

Up


  • Raport pisemny powinien zawierać opis lub streszczenie z badań (może być w punktach), w tym wyszczególnienie wszelkich użytych metod badawczych: ile czasu autorzy poświęcili na badania, kto je przeprowadzał, z kim przeprowadzone były wywiady, gdzie autorzy przeprowadzili obserwację (metryczka badań). Objętość: 3-10 stron A4, odstęp 1,5, czcionka 12 pt. Można załączyć dodatkowo zebrane w terenie materiały (reklamówki, zdjęcia) lub ich krótki opis (załączone materiały z terenu nie liczą sie do objętności raportu). Nie załączać prezentacji.
  • Staranny opis zbadanego terenu lub przypadku.
  • Należy także załączyć metryczkę z danymi: nazwa i kontakt (telefon, adres, ew. email) badanej organizacji i rozmówców, z którymi przeprowadzany był wywiad, lub opis próby. Metryczka jest jedynie do mojej wiadomości i będę sprawdzać, czy badania zostały rzeczywiście przeprowadzone. Nie będę rozpowszechniać danych badanych osób i organizacji.

Up


Prezentacje projektów zaliczeniowych


Przykładowe raporty z badań terenowych (jakościowych)

 

Up

Back

Back to Index